Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řecko - Korfu (smaragdový ostrov)

3. 4. 2009

Řecko všemi smysly! Pohoda teplých dní i večerů a azurové moře Vás nadchnou na Korfu.

Řecko plážKORFU - věčně zelený, nazývaný také smaragdový, ostrov v jónském souostroví. Jeho historie sahá až do doby Homéra. Pokud od dovolené očekáváte tyrkysově čisté jónské moře, písčité i oblázkové pláže, přírodu nepoznamenanou masovou turistikou, kde rostou olivy, cypřiše, pomerančovníky a další tropická i subtropická vegetace,očekáváte-li dobře fungující služby, historické památky (pohádkový zámek císařovny Sissy můžete navštívit i Vy) a plnou sezónu od května až do října, potom se Vaše představy mohou stát skutečností na prosluněném ostrově Korfu (řecky Kerkyra.)

DASSIA, RODA, ACHARAVI, AG.GEORGIOS

Dassia jedno z největších a také nejstarších letovisek na Korfu leží na východním pobřeží, jen cca 12 kilometrů od hlavního města, kam je dobré autobusové spojení. Dassia má hezké pláže s hrubozrnným pískem, kde jsou půjčovny loďek, šlapadel a nabídka všech vodních sportů. Hlavní část letoviska je tvořena řadou hotelů, restaurací, obchodů, taveren, diskoték a za další zábavou se dá vyrazit do dva kilometry vzdáleného nočního diskotékového střediska Ipsos. Oblast je navštěvována především mladými lidmi z celé Evropy, ale také starší návštěvníci, kteří mají rádi společenský život, si zde přijdou na své.

Řecko pláž 2Acharavi-Roda jsou velmi pěkná střediska, jejichž obliba neustále roste,ať už díky vodnímu parku Hydropolis s tenisovými kurty a malým ZOO, dobrému spojení s hlavním městem, nebo hezké 6 km dlouhé pláži, s řadou možností vodních sportů. Moře je zde krásně čisté, s pozvolným vstupem. Uličky přilehlé k pláži jsou plné výborných taveren, restaurací, obchodů, barů a diskoték, odkud můžete odcházet až při východu slunce. Letoviska nabízí ale i možnosti nerušené relaxace. Malebná krajina láká k procházkám nebo vyjížďkám na kole, skútru, autem. Ideální místo pro všechny věkové kategorie.

Agios Georgios upoutá především svou širokou písčitou pláží, patřící mezi nejkrásnější na ostrově Korfu a oceněné Modrou vlajkou Evropské Unie za čistotu. Pozvolný přístup do moře ocení zejména rodiče s dětmi. Přestože se tato původně rybářská vesnička teprve nedávno otevřela cestovnímu ruchu, naleznete zde dostatek restaurací, obchodů s potravinami, bary, směnárnu, půjčovnu automobilů a skútrů, na pláži vodní sporty, potápění u nedalekého útesu. Do okolí je možno podnikat také zajímavé procházky nebo výlety na loďkách a šlapadlech, třeba do romantické „Modré laguny„

PLÁŽE:

písčité v Agios Georgios , v Acharavi a Rodě písčité a písčito-oblázkové, Dasiia písčité. Ostrov Korfu omývá jedno z nejčistších moří, moře Jónské. Vstup do moře je pozvolný.

VÝLETY:

Celodenní okruh ostrova - navštívíte nejkrásnější kout ostrova mimo jiné zámeček císařovny Sissi, Paleokastritsu - s mužským ortodoxním klášterem, vyhlídku Bella Vista, Sidari - bizarně tvarované pískovcové skály (27 EUR)
Aqualand - celý den v jednom z nejmodernějších evropských aquaparků s velkým množstvím atrakcí pro děti i dospělé (29 EUR)
Lodní výlet - na ostrovy Paxos a Antipaxos, celodenní výlet (29 EUR)
Řecký večer - (ukázka řeckých tanců,bohatá večeře, víno (29 EUR)
Barbeque - plavba lodí s proskleným dnem, grilování na pláži přístupné pouze od moře spojené s opalováním a koupáním (28 EUR)
Výlet do města Korfu - s možností výletu lodí s proskleným kýlem . Denní či večerní výlet do historického hlavního města s mnoha pamětihodnostmi (Stará a Nová pevnost, byzantský kostel aj.) a zachovalým romantickým centrem (9-12 EUR)
Pronájem aut - na den (35-50 EUR)
Pronájem skútru - na den (15-20 EUR)

Klima:

  V. VI. VII. VIII. IX. X.
Vzduch 23 27 31 31 27 23
Voda 19 23 25 25 24 21

 

Moje rada: Řecko jsem ovšem navštívila:). Co k Řecku dodat? Příjemné klima s vysokými teplotami, 10ti denní dovolená má své plus, úžasní zdejší lidé, krásně čisté moře s písčitými i oblázkovými plážemi. Perfektní dovolená pro páry a rodiny s dětmi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood compressing: What is healthy

(AEnrilespeeste, 8. 10. 2018 8:26)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-france-online/

What is a common blood strain

(AUnpadainera, 30. 7. 2018 3:33)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-prix-france-weather/